تفاوت بین s690ql و هاردوکس 400 چیست؟
S690QLفولاد سازه ای{0}}بالا با قابلیت جوشکاری و شکل پذیری عالی برای ساخت و ساز عمومی است، در حالی کههاردوکس 400حق بیمه استفولاد مقاوم در برابر سایش (AR).به طور قابل توجهی سخت تر (370-430 HBW) و سخت تر برای ساییدگی/ضربه شدید در ماشین آلات سنگین، S690QL را برای سازه های باربر و هاردوکس 400 را برای پوشش های محافظ بهتر می کند. تفاوت اصلی در عملکرد اصلی آنها نهفته است:S690QLبرای استحکام سازه وهاردوکس 400برای محافظت در برابر سایش، با اولویت Hardox 400 سختی نسبت به مقاومت تسلیم معمولی S690QL.

S690QL یک گرید فولادی ساختاری با استحکام تسلیم بالا است که مطابق با EN 10025-6 تولید شده است. این فولاد به گونه ای طراحی شده است که ترکیبی عالی از استحکام، چقرمگی، مقاومت در برابر سایش و جوش پذیری بالا را ارائه دهد
ترکیبی از در دسترس بودن و قیمت مناسب و استحکام بالا همراه با سهولت ساخت، ورق فولادی S690QL را به یک درجه محبوب برای کاربردهای تلفن همراه مانند جرثقیل ها و تجهیزات بالابر و سازه های فولادی ثابت تبدیل کرده است. ماهیت استحکام بالای این فولاد به این معنی است که سازه ها را می توان سبک تر طراحی کرد و برای کاربردهای موبایلی این به معنای افزایش بار و کارایی عملیاتی است.
خصوصیات کلیدی:
استحکام بالا:حداقل قدرت تسلیم 690 مگاپاسکال (مگا پاسکال) برای ضخامت های معمولی.
خاموش و معتدل (Q&T):یک فرآیند عملیات حرارتی که خواص مکانیکی آن، به ویژه استحکام و چقرمگی را افزایش می دهد.
چقرمگی عالی:مقاومت خوبی در برابر ضربه، حتی در شرایط سرد، آن را برای محیط های سخت مناسب می کند.
جوش پذیری خوب:می توان به راحتی با روش های جوشکاری مناسب ساخته و مونتاژ کرد.
طراحی سبک وزن:مهندسان را قادر میسازد تا سازههای سبکتری ایجاد کنند که منجر به ظرفیت بار و کارایی سوخت بهتر میشود.
کاربردهای رایج:
جرثقیل و تجهیزات بالابر:بوم، بازوها و اجزای باربر{0}برای افزایش دسترسی و ظرفیت.
ماشین آلات سنگین:قطعات در تجهیزات موبایل
ساخت و ساز:عناصر سازهای در پلها، ساختمانها و سایر سازههای سنگین-.
سازه های فراساحلی:به دلیل چقرمگی و مقاومت در برابر خوردگی.

تعیین درجه
S:مخفف Structural Steel.
690:حداقل قدرت تسلیم را بر حسب MPa نشان می دهد.
QL:نشان میدهد که فولاد خاموش شده (Q) و سکوریت (L، که اغلب نشاندهنده چقرمگی دمای پایین است).
S690QL چه دمایی دارد؟
S690QL یک فولاد ساختاری{1}}بالا است که به دلیل چقرمگی در دماهای پایین شناخته شده است، که به طور خاص برای ارائه حداقل 27{9}}30 ژول انرژی ضربه در 40- درجه آزمایش شده است که عملکرد عالی در شرایط سرد را تضمین می کند، بر خلاف S690Q که در دمای 0 درجه آزمایش می شود. نام آن حداقل مقاومت تسلیم 690 مگاپاسکال را نشان می دهد (S برای ساختار، 690 برای استحکام، Q برای Quenched & Tempered، L برای چقرمگی ضربه در دمای پایین).
استاندارد S690QL چیست؟
S690QL یک استاندارد اروپایی (EN 10025-6) برای فولاد ساختاری فوق-استحکام بالا است، که به دلیل ترکیب عالی از استحکام تسلیم بالا (حداقل 690 مگاپاسکال)، چقرمگی و جوش پذیری، که از طریق عملیات حرارتی خاموش و تمپر شده (Q+T) به دست میآید، شناخته شده است. در برنامه های کاربردی مانند جرثقیل ها، ماشین آلات سنگین، پل ها و توربین های بادی استفاده می شود که امکان طراحی های سبک تر و کارآمدتر با افزایش ظرفیت بار را فراهم می کند.
آیا S690QL فولاد کربنی است؟
بله، S690QL یک فولاد ساختاری با استحکام بالا در نظر گرفته میشود که حاوی کربن است، اما بهدلیل افزودن کنترلشده عناصر دیگر (مانند منگنز، سیلیکون، کروم، مولیبدن) بهعنوان فولادی-کم آلیاژ، بازده بالا{3}}(HY) با دقت بیشتری توصیف میشود تا از فولاد قویتر و بهویژه از فولاد قویتر و سختتر استفاده شود. برنامه های کاربردی دمای سرد-.
درصد ترکیب شیمیایی فولاد S690QL (1.8928): EN 10025-6-2004
| C | سی | منگنز | نی | P | S | Cr | مو | V | N | Nb | Ti | مس | Zr | B | CEV |
| حداکثر 0.2 | حداکثر 0.8 | حداکثر 1.7 | حداکثر 2 | حداکثر 0.02 | حداکثر 0.01 | حداکثر 1.5 | حداکثر 0.7 | حداکثر 0.12 | حداکثر 0.015 | حداکثر 0.06 | حداکثر 0.05 | حداکثر 0.5 | حداکثر 0.15 | حداکثر 0.005 | حداکثر 0.83 |
خواص مکانیکی فولاد S690QL (1.8928)
| ضخامت اسمی (mm): | 3 - 50 | 50 - 100 | 100 - 150 |
| Rm- استحکام کششی (MPa) | 770-940 | 760-930 | 710-900 |
| ضخامت اسمی (mm): | 3 - 50 | 50 - 100 | 100 - 150 |
| ReH- حداقل قدرت تسلیم (MPa) | 690 | 650 | 630 |
| KV- طول انرژی ضربه (J).، | 0 درجه 50 |
-20 درجه 40 |
-40 درجه 30 |
| A- حداقل ازدیاد طول=5,65 √ بنابراین (%) | 14 |
S690QL - V Notch Impact Testing
| درجه | جهت گیری نمونه | @ 0 درجه | @-20 درجه | @-40 درجه | @-60 درجه |
| S690QL | طولی | 50 J | 40 J | 30 J | ¨C¨C |
| پس و پیش رفتن | 35 J | 30 J | 27 J | ¨C¨C |
گریدهای معادل فولاد S690QL (1.8928)
| اتحادیه اروپا EN |
ایالات متحده آمریکا - |
آلمان DIN، WNr |
فرانسه AFNOR |
قدیمی اروپایی EN |
سوئد اس اس |
اینتر ISO |
| S690QL | A709-100 | TStE690V | E690TE690TFPS690T | FeE690VKT | 2625 | E690 |
1 حداکثر مقدار تنش مجاز برای S690QL چقدر است؟
حداکثر تنش مجاز برای فولاد S690QL یک عدد ثابت نیست، بلکه با حداقل قدرت تسلیم آن، که 690 مگاپاسکال (مگا پاسکال) برای ضخامتهای تا 50 میلیمتر است، تعیین میشود، و برای صفحات ضخیمتر کمی کاهش مییابد (مثلاً 650 مگاپاسکال برای 50-100 میلیمتر). "تنش مجاز" در طراحی اغلب این استحکام تسلیم است، اگرچه یک ضریب ایمنی اعمال می شود، و استحکام کششی واقعی (استحکام نهایی) بالاتر است، در حدود 770-940 مگاپاسکال، بسته به ضخامت.
2 فولاد پرسرعت S690QL چیست؟
S690QL یک فولاد سازهای فوقالعاده-پر-استحکام بالا، بدون سرعت- است که به دلیل استحکام تسلیم فوقالعاده (حداقل 690 مگاپاسکال) که از طریق خاموش کردن و تلطیف به دست میآید (Q و L به نام خود) شناخته میشود)، و آن را برای ارائه تجهیزات سبکتر، قویتر، ماشینآلات سنگینتر، سازههای سبکتر و قویتر، پیشنهاد میکند. جوش پذیری عالی، چقرمگی و عملکرد{5}در دمای پایین برای برنامه های کاربردی سنگین{6}}.
3 ترکیب S690QL چیست؟
S690QL یک فولاد سازه ای با استحکام بالا (EN 10025-6) است که به دلیل حداقل استحکام تسلیم 690 مگاپاسکال پس از خاموش کردن و گرم شدن، با عناصر آلیاژی کلیدی مانند کربن، منگنز، سیلیکون، کروم، مولیبدن، نیکل، و عناصر ریزآلیاژی، که باعث افزایش استحکام و ریزآلیاژی برای آن می شود، شناخته شده است. ماشین آلات سنگین، جرثقیل و ساخت و ساز. ترکیب آن شامل محدودیت های معمولی برای C (0.2٪)، Si (0.8٪)، منگنز (1.7٪)، P (0.025٪)، S (0.015٪)، با افزودن کروم (1.5٪)، Mo (0.7٪)، Ni (2٪)، Nb (0.06٪)، Ti (0.05٪)، V (0.12٪)، V (0.12٪)، V (0.12٪)
4آیا حفاری فولاد S690QL سخت است؟
بله، حفاری S690QL (یک فولاد خاموش شده و مقاوم با استحکام بالا) به دلیل استحکام تسلیم بالا (690 مگاپاسکال) و سختی آن، سختتر از فولاد ملایم استاندارد است و به ابزارهای تخصصی مانند تکههای کاربید یا کبالت، سرعتهای آهستهتر و خنکسازی مناسب برای جلوگیری از ساییدگی پارچه، و حفظ یکپارچگی پارچه، در صورتی که فرآیند یکپارچگی استاندارد انجام شود، نیاز دارد.
5 مزایای اصلی S690QL چیست؟
مزایای اصلی S690QL استحکام استثنایی آن (بازده 690 مگاپاسکال) است که امکان طراحی سبک تر و کارآمدتر را فراهم می کند. چقرمگی عالی، حتی در دماهای پایین، برای محیط های خشن. جوش پذیری و شکل پذیری عالی برای ساخت پیچیده؛ و مقاومت بالایی در برابر خستگی و سایش دارد که آن را برای کارهای سنگین{2}}و کاربردهای سخت مانند ساخت و ساز، جرثقیل ها و سازه های دریایی ایده آل می کند.
6 کاربرد موثر فولاد S690QL با استحکام بالا در ساخت و ساز چیست؟
استفاده موثر فولاد S690QL در ساخت و ساز از استحکام بالا (بازده 690 مگاپاسکال) و چقرمگی آن برای طراحی های سبک تر، قوی تر و کارآمدتر در سازه های با بارهای سنگین مانندپلها،-ساختمانهای مرتفع، توربینهای بادی، و سکوهای فراساحلی. وزن خود را کاهش میدهد، بارهای پایه و استفاده از مواد را به حداقل میرساند، در حالی که جوشپذیری، شکلپذیری و مقاومت عالی آن در برابر خستگی و سایش، برای کاربردهای سخت، از جمله ماشینآلات سنگین و مناطق لرزهای مناسب است.
7 فولاد درجه S690QL چیست؟
S690QL یک فولاد سازهای{1}}استحکام تسلیم بالا، خنثیشده و مقاوم (استاندارد EN 10025) است که به دلیل استحکام عالی (حداقل بازده 690 مگاپاسکال)، چقرمگی، جوشپذیری و عملکرد دمای پایینتر شناخته میشود و طراحیهای سبکتر و کارآمدتر را در دستگاههای سنگین، تجهیزات متحرک و ماشین آلات سنگینتر- میدهد. "S" به معنای ساختاری است، "690" قدرت تسلیم بر حسب MPa است، و "QL" نشان دهنده کیفیت و چقرمگی بالا، به ویژه در دماهای پایین است.
مشخصات کامل و جزئیات در صورت درخواست موجود است. اطلاعات فوق فقط برای اهداف راهنمایی ارائه شده است. برای الزامات طراحی خاص، لطفا با کارکنان فنی فروش ما تماس بگیرید





